Development (trunk) - en to tr translation catalogue (287 entries)

en: %1$d image credit remaining. | %1$d image credits remaining.
tr[0]: %1$d resim hakkı kaldı.
tr[1]: %1$d resim hakkı kaldı.

en: %1$d images have been selected (%2$d unoptimized), with %3$d resizes (%4$d unoptimized).
tr: %1$d resim seçildi (%2$d optimize edilmemiş), %3$d ü yeniden boyutlandırıldı (%4$d optimize edilmemiş).

en: %1$d images in other folders need optimizing.
tr: Diğer klasörlerdeki %1$d resim optimize edilebilir.

en: %1$d images in the Media Library have been selected (%2$d unoptimized), with %3$d resizes (%4$d unoptimized).
tr: Medya kütüphanesinden %1$d resim seçildi (%2$d optimize edilmemiş), %3$d yeniden boyutlandırma (%4$d optimize edilmemiş).

en: %1$d images in the Media Library have been selected, unable to determine how many resizes and how many are unoptimized.
tr: Medya Kütüphanesinden %1$d resim seçildi fakat boyutu ve optimize edilenlerin sayısı bilinmiyor.

en: %d Webp images left to rename.
tr: Yeniden adlandırmak için %d Webp resmi kaldı.

en: %d images
tr: %d resimler

en: %d trial
tr: %d deneme

en: %d trials
tr: %d deneme

en: %s is disabled
tr: %s aktif değil

en: %s is missing
tr: %s kayıp

en: %s is not writable
tr: %s yazılabilir değil

en: %s only need one, used for conversion, not optimization
tr: %s only need one, dönüştürme için kullanılan, optimizasyon değil

[ctx: A2 Hosting:]
en: with automatic EWWW IO setup
tr: otomatik EWWW IO kurulumuyla

en: API Key will be validated when you save your settings.
tr: API Anahtarı, ayarları kaydettiğinizde doğrulanacak.

en: Access denied.
tr: Erişim engellendi.

en: Access token has expired, please reload the page.
tr: Erişim tokeni süresi bitti, lütfen sayfayı yenileyin.

en: Add MaxCDN to increase website speeds dramatically! Sign Up Now and Save 25%.
tr: Website hızını etkileyici bir şekilde artırmak için MaxCDN'yi ekleyin! Şimdi Kaydol ve %25 indirim kazan.

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: All Clear
tr: Tümünü Temizle

en: Alternative WebP Rewriting
tr: Alternatif WebP Rewriting

en: Amazon S3 image
tr: Amazon S3 resmi

en: Automatic Cloudinary upload
tr: Otomatik Cloudinary yüklemesi

en: Azure Storage image
tr: Azure Storage resmi

en: Background color is used only if the PNG has transparency. Leave this value blank to skip PNGs with transparency.
tr: Arka plan rengi sadece PNG transparan ise kullanılır. PNG'leri transparan halde bırakmak için burayı boş bırakın.

en: Basic Settings
tr: Basit Ayarlar

en: Bulk Delay
tr: Toplu Gecikme

en: Bulk Optimize
tr: Toplu Optimizasyon

en: Bulk Thumbnail Optimize
tr: Toplu Küçük Resim Optimizasyonu

en: Bulk status has been reset, starting from the beginning.
tr: Toplu durum resetlendi, baştan başlanıyor.

en: Bulk status has been reset, the next bulk operation will start from the beginning.
tr: Toplu durumlar sıfırlandı, sonraki toplu işlemler baştan başlayacak.

en: Choose a gallery or
tr: Kütüphane seçin veya

en: Choose how long to pause between images (in seconds, 0 = disabled)
tr: Resimler arası duraklamayı seçiniz (saniye cinsinden, 0=kapalı)

en: Click to toggle
tr: Geçiş için tıklayın

en: Cloud Settings
tr: Bulut Ayarları

en: Cloud Status
tr: Bulut Durumu

en: Cloud optimization API Key
tr: Bulut optimizasyonu API Key'i

en: Cloudinary image
tr: Cloudinary resimleri

en: Contribute directly via %s.
tr: %s ile doğrudan katkıda bulunun.

en: Conversion Settings
tr: Dönüştürme Ayarları

en: Conversion is only available for images in the Media Library (except WebP). By default, all images have a link available in the Media Library for one-time conversion. Turning on individual conversion operations below will enable conversion filters any time an image is uploaded or modified.
tr: Dönüştürme sadece Medya Kütüphanesindeki resimlerde mümkündür (WebP dışında). Varsayılan olarak tüm resimler Medya Kütüphanesinde tek seferlik dönüştürme bağlantısına sahiptir. Aşağıdaki birbirinden ayrı dönüşüm işlemlerini açmak, resim yüklendiğinde veya değiştirildiğinde dönüştürme filtrelerini aktif edecek.

en: Convert Table
tr: Dönüşüm Tablosu

en: Could not find %s
tr: %s bulunamadı

en: Could not remove image from table.
tr: Tablodan resim kaldırılamıyor.

en: Could not retrieve file path.
tr: Dosya yolu alınamıyor.

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: Debugging Information
tr: Hata Ayıklama Bilgisi

en: Deferred Optimization
tr: Gecikmeli Optimizasyon

en: Delete originals
tr: Orjinalleri sil

en: Disable Automatic Optimization
tr: Otomatik Optimizasyonu Kapat

en: Disable Creation
tr: Oluşturmayı Kapat

en: Disable Optimization
tr: Optimizasyonu Kapat

en: Disable Resizes
tr: Yeniden Boyutlandırmayı Kapat

en: Disabled
tr: Devre Dışı

en: Do not optimize PNG images larger than this (in bytes)
tr: Şu byte'dan büyük PNG resimlerini optimize etme:

en: Do not optimize images smaller than this (in bytes)
tr: Şu byte'dan küçük resimleri optimize etme:

en: EWWW Image Optimizer could not create the tool folder
tr: EWWW Image Optimizer araç klasörünü oluşturamıyor

en: EWWW Image Optimizer could not install tools in %s
tr: EWWW Image Optimizer %s deki araçları yükleyemiyor

en: EWWW Image Optimizer is supported on Linux, FreeBSD, Mac OSX, and Windows
tr: EWWW Image Optimizer Linux, FreeBSD, Mac OSX ve Windows destekler

en: EWWW Image Optimizer requires exec(). Your system administrator has disabled this function.
tr: EWWW Image Optimizer exec() fonksiyonuna ihtiyaç duyar. Sistem yöneticiniz bu fonksiyonu engellemiş.

en: EWWW Image Optimizer uses %1$s, %2$s, %3$s, %4$s, %5$s, and %6$s. You are missing: %7$s. Please install via the %8$s or the %9$s.
tr: EWWW Image Optimizer %1$s, %2$s, %3$s, %4$s, %5$s, ve %6$s kullanır. Şu eksik: %7$s. Lütfen %8$s veya %9$s ile yükleyin.

en: Elapsed: %.3f seconds
tr: Geçen süre: %.3f saniye

en: Enabled
tr: Aktif

en: Exclude full-size images from lossy optimization
tr: Kayıplı optimizasyonda Full-size resimleri hariç tutun

en: Exclude full-size images from metadata removal
tr: Metadata kaldırmada full-size resimleri hariç tutun

en: Faster lossy optimization
tr: Hızlı kayıplı(resim kalitesi düşer) optimizasyon

en: Filename
tr: Dosya ismi

en: Finished
tr: Bitti

en: Finished Optimization!
tr: Optimizasyon Bitti!

en: Finished importing
tr: İçe aktarma bitti

en: Folders to optimize
tr: Optimize edilecek klasörler

en: For more details, visit the %1$s or the %2$s.
tr: Detaylı bilgi için %1$s ve %2$s ziyaret edin.

en: Force re-optimize
tr: Zorla tekrar optimizasyon

en: Forcing re-optimization of previously processed images.
tr: Önceki işlenen resimler zorla yeniden optimize ediliyor.

en: Full size - %s
tr: Tam boyut - %s

en: Full size – %s
tr: Tam boyut --%s

en: GIF cloud optimization
tr: GIF bulut optimizasyonu

en: GIF to PNG
tr: GIF den PNG ye

en: Galleries
tr: Galeriler

en: Gallery
tr: Galeri

en: Gallery ID
tr: Galeri ID

en: Gallery Name
tr: Galeri İsmi

en: Grand Flagallery not installed.
tr: Grand Flagallery yüklü değil.

en: Graphics libraries
tr: Grafik kütüphaneleri

en: Help translate EWWW I.O.
tr: EWWW I.O.'yu çevirmemize yardımcı olun.

en: Hide Conversion Links
tr: Dönüştürme Bağlantılarını Gizle

en: Huffman Only (Faster)
tr: Huffman Only (Daha Hızlı)

en: If JPG quality is blank, the plugin will attempt to set the optimal quality level or default to 92. Remember, this is a lossy conversion, so you are losing pixels, and it is not recommended to actually set the level here unless you want noticable loss of image quality.
tr: JPG kalite seviyesi boşsa, eklenti ideal kalite seviyesine yada 92 kalite seviyesine ayarlayacak. Unutmayın, bu kayıplı bir dönüştürmedir bu yüzden pixel kaybı olur. Resim kalitesinde değişme istemiyorsanız seviye ayarı yapmanız tavsiye edilmez.

en: If exec() is disabled for security reasons (and enabling it is not an option), or you would like to offload image optimization to a third-party server, you may purchase an API key for our cloud optimization service. The API key should be entered below, and cloud optimization must be enabled for each image format individually.
tr: Eğer exec() güvenlik gerekçesiyle kapatılmışsa(ve açma olanağınız yoksa), veya resim optimizasyonunu 3. şahıs sunuculara yüklemek isterseniz, bulut optimizasyonu servisi için API anahtarı alabilirsiniz. API anahtarı aşağıya girilmiş olmalı ve bulut optimizasyonu tüm resim formatlarında tek tek etkin olmalı.

en: If updated versions are available below you may either download the newer versions and install them yourself, or uncheck "Use System Paths" and use the bundled tools.
tr: Eğer aşağıda güncellenmiş versiyonlar mevcutsa kendiniz indirip yükleyebilirsiniz. Ya da "Sistem Yollarını Kullan" seçeneğini kaldırın ve bundled tools'u kullanın.

en: If updated versions are available below, you may need to enable write permission on the %s folder to use the automatic installs.
tr: Eğer aşağıda güncellenmiş versiyonlar mevcutsa otomatik yüklemeyi açmak için yazma iznini %s klasöründe aktif etmeniz gerekebilir.

en: If you have CPU cycles to spare, go with level %d
tr: Eğer yeterli CPU döngünüz varsa %d seviyesine gidin.

en: If you have already installed the utilities in a system location, such as %s or %s, use this to force the plugin to use those versions and skip the auto-installers.
tr: Eğer çoktan sistem bölgesinde yüklü bileşenler varsa %s veya %s gibi, bunu kullanarak eklentiyi zorla bu versiyonları kullanmasını ve oto-yüklemeleri atlamasını sağlayın.

en: If you have disabled automatic optimization, enable this if you want Scheduled Optimization to include the latest two folders from the Media Library.
tr: Otomatik optimizasyonu kapattıysanız, Zamanlanmış Optimizasyonla Medya Kütüphanesindeki son iki klasörü dahil etmek için bunu aktif edin.

en: If you would like to start over again, press the Reset Status button to reset the bulk operation status.
tr: Baştan başlamak istiyorsanız, Durumu Sıfırla butonuna tıklayın. Toplu işlemler durumunu da sıfırlar.

en: Image Optimizer
tr: Resim Optimizasyonu

en: Image Size: %s
tr: Resim Boyutu: %s

en: Image Store Optimization
tr: Resim Marketi Optimizasyonu

en: Image Store Optimize
tr: Resim Marketini Optimize Et

en: Image Type
tr: Resim Tipi

en: Images
tr: Resimler

en: Images will not be optimized on upload. Images may be optimized with the Bulk Optimize tools or with Scheduled optimization.
tr: Resimler yüklemede anında optimize edilmez. Resimler Toplu Optimizasyon araçlarıyla ya da Zamanlanmış optimizasyonla optimize edilebilir.

en: Import Images
tr: Resimleri Aktar

en: Importing
tr: İçe aktarılıyor

en: Include Media Library Folders
tr: Medya Kütüphaneleri Klasörlerini İçerir

en: Insert Rewrite Rules
tr: Üstüne Yazma Kuralı Ekle

en: Insertion failed
tr: Ekleme başarısız

en: Insertion successful
tr: Ekleme başarılı

en: Install
tr: Yükle

en: Installation Instructions
tr: Yükleme Talimatları

en: Installed
tr: Yüklendi

en: Integrate MaxCDN within Wordpress using the W3 Total Cache plugin.
tr: W3 Total Cache eklentisini kullanarak Wordpress'le MaxCDN'yi entegre edebilirsiniz.

en: Intense (Slow)
tr: Intense (Yavaş)

en: JPG background color:
tr: JPG arkaplan rengi

en: JPG cloud optimization
tr: JPG bulut optimizasyonu

en: JPG is generally much better than PNG for photographic use because it compresses the image and discards data. PNGs with transparency are not converted by default.
tr: Fotoğraf kullanımı için JPG genelde PNG'den daha iyidir çünkü resmi sıkıştırır ve veriyi atar. Transparan PNG'ler varsayılan olarak dönüştürülmez.

en: JPG quality level:
tr: JPG kalite seviyesi:

en: JPG to PNG
tr: JPG den PNG ye

en: JPG to WebP conversion is lossy, but quality loss is minimal. PNG to WebP conversion is lossless.
tr: JPG den WebP ye dönüşüm kayıplıdır, fakat kalite kaybı azdır. PNG den WebP ye dönüşüm kayıpsızdır.

en: JPG/PNG to WebP
tr: JPG/PNG den WebP

en: Last optimization was completed on %1$s at %2$s and optimized %3$d images
tr: Son optimizasyon %$s günü saat %2$s de yapıldı ve %3$d resim optimize edildi.

en: Level %d
tr: Seviye %d

en: License Exceeded
tr: Lisans Süresi Aşıldı

en: License exceeded
tr: Lisans süresi bitti

en: Longest Match (Fast)
tr: Longest Match (Hızlı)

en: Lossy JPG optimization
tr: Kayıplı JPG optimizasyonu

en: Lossy PNG optimization
tr: Kayıplı PNG optimizasyonu

en: Media Library
tr: Medya Kütüphanesi

en: Migrate WebP Images
tr: WebP Resimlerini Taşı

en: Missing
tr: Kayıp

en: Missing finfo_file(), getimagesize() and mime_content_type() PHP functions
tr: Eksik finfo_file(), getimagesize() ve mime_content_type() PHP fonksiyonları

en: NOTE:
tr: NOT:

en: New images uploaded to the Media Library will be optimized automatically. If you have existing images you would like to optimize, you can use the %s tool.
tr: Medya Kütüphanesine yüklenen yeni resimler otomatik olarak optimize edilecek. Eğer mevcut resimlerden optimize etmek istediğiniz varsa %s aracını kullanabilirsiniz.

en: NextGEN/Nextcellent not installed.
tr: NextGEN/Nextcellent yüklü değil.

en: No attachment ID was provided.
tr: Eklenti ID sağlanmadı.

en: No savings
tr: Kazanç yok

en: No warnings here, just do it.
tr: Burada uyarı yok, sadece yap.

en: Not Verified
tr: Doğrulanamadı

en: Not processed
tr: İşlenmedi

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: One path per line, must be within %s. Use full paths, not relative paths.
tr: Her satırda tek yol olmalı ve %s ile başlamalı. Tam yol ismi kullanın "relative paths" kullanmayın.

en: Only need one of these:
tr: Bunlardan biri gerekli:

en: Operation Interrupted
tr: İşlem Kesintiye Uğradı

en: Operation timed out, you may need to increase the max_execution_time for PHP
tr: İşlem zaman aşımına uğradı, PHP için max_execution_time değerini arttırmanız gerekebilir.

en: Optimization failed
tr: Optimizasyon başarısız

en: Optimization skipped
tr: Optimizasyon atlandı

en: Optimization stopped, reload page to resume.
tr: Optimizasyon durduruldu, devam etmek için sayfayı yenileyin.

en: Optimize
tr: Optimize Et

en: Optimize Again
tr: Tekrar Optimize Et

en: Optimize All Images
tr: Tüm Resimleri Optimize Et

en: Optimize Everything Else
tr: Herşeyi Optimize Et

en: Optimize Gallery
tr: Galeriyi Optimize Et

en: Optimize Media Library
tr: Medya Kütüphanesini Optimize Et

en: Optimize Thumbs
tr: Küçük Resimleri Optimize Et

en: Optimize images later via wp_cron, after image upload or generation is complete.
tr: Resim yüklenmesi veya oluşturulması bittikten sonra resimleri wp_cron ile optimize et.

en: Optimize now!
tr: Şimdi Optimize Et!

en: Optimized image:
tr: Optimize edilen resim:

en: Optimized size – %s
tr: Optimizasyon boyutu – %s

en: Optimizing
tr: Optimize ediliyor

en: Original Restored
tr: Orijinal Geri Getirildi

en: Originals are never deleted, and WebP images should only be served to supported browsers.
tr: Orjinaller asla silinmez, ve WebP resimleri sadece desteklenen tarayıcılarda sunulmalıdır.

en: PNG cloud optimization
tr: PNG bulut optimizasyonu

en: PNG is generally better than GIF, but animated images cannot be converted.
tr: PNG genelde GIF den daha iyidir, fakat animasyonlu resimler dönüştürülemez.

en: PNG is generally better than GIF, but does not support animation. Animated images will not be converted.
tr: PNG genelde GIF den iyidir fakat animasyonu desteklemez. Animasyonlu resimler dönüştürülmeyecek.

en: PNG is generally much better than JPG for logos and other images with a limited range of colors. Checking this option will slow down JPG processing significantly, and you may want to enable it only temporarily.
tr: PNG genelde logolar ve sınırlı renk aralığı olan resimler için JPG formatından daha iyidir. 
    Bu seçeneği seçmek JPG işleme hızını çok düşürür, bunu geçici olarak aktif etmelisiniz.

en: PNG to JPG
tr: PNG den JPG ye

en: Please adjust permissions or create the folder
tr: Lütfen ayarları düzenleyin veya klasör oluşturun

en: Please adjust permissions or create the folder. If you have installed the tools elsewhere on your system, check the option to %s.
tr: Lütfen ayarları düzenleyin veya klasör oluşturun. Eğer araçlar sisteminizde bir yere yüklenmişse %s seçeneğiyle kontrol edin

en: Please specify a valid library option, see "wp-cli help ewwwio optimize" for more information.
tr: Lütfen doğru bir kütüphane belirtin, daha fazla bilgi için şuraya "wp-cli help ewwwio optimize" bakın.

en: Plugin Home Page
tr: Eklenti Ana Sayfası

en: Plugin Status
tr: Eklenti Durumu

en: Plugin Support
tr: Eklenti Desteği

en: Pngout is free closed-source software that can produce drastically reduced filesizes for PNGs, but can be very time consuming to process images
tr: Pngout bedava kapalı kaynak kodlu bir programdır. Güçlü biçimde PNG'lerin boyutunu düşürür fakat resimleri işlemesi uzun zaman alabilir.

en: Pngout was not installed: %1$s. Make sure this folder is writable: %2$s
tr: Pngout yüklenemedi: %1$s.Klasörün yazılabilir olduğundan emin olun: %2$s

en: Pngout was successfully installed, check the Plugin Status area for version information.
tr: Pngout başarıyla yüklendi, versiyon bilgisi için Eklenti Durumu alanına bakın.

en: Previously Optimized
tr: Önceki Optimizasyonlar

en: Previously optimized images will be skipped by default.
tr: Önceki optimize edilmiş resimler varsayılan olarak atlandı.

en: Processing
tr: İşleniyor

en: Provide paths containing images to be optimized using "Scan and Optimize" on the Bulk Optimize page or by Scheduled Optimization.
tr: Sağlanan bölümdeki resimler, Toplu Optimizasyon sayfasındaki "Tara ve Optimize Et" bölümünden ya da Zamanlanmış Optimizasyon bölümünden optimize edildi.

en: Purchase an API key.
tr: API anahtarı Satın Alın.

en: Re-optimize
tr: Tekrar optimize et

en: Reduced by %01.1f%% (%s)
tr: %01.1f%% (%s) oranında azaltıldı

en: Remove from table
tr: Tablodan kaldır

en: Remove metadata
tr: Metadata'yı Kaldır

en: Removes metadata and increases cpu usage dramatically.
tr: Metadata'yı kaldırır ve cpu kullanımını arttırır.

en: Requires Attention
tr: Dikkat Edin

en: Requires an EWWW Image Optimizer Cloud Subscription.
tr:  EWWW Image Optimizer Cloud üyeliği gereklidir

en: Reset Status
tr: Durumu Sıfırla

en: Restore original
tr: Orjinalini geri getir

en: Resume previous bulk operation
tr: Önceki toplu optimizasyona devam et

en: Resume previous optimization
tr: Önceki optimizasyona devam et

en: Return to Media Library
tr: Medya Kütüphanesine Geri Dön

en: Rules verified successfully
tr: Kurallar başarıyla doğrulandı

en: Safe Mode is turned on for PHP. This plugin cannot operate in Safe Mode.
tr: PHP için Güvenli Mod açık. Bu eklenti Güvenli Modda çalışamaz.

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Scan and optimize
tr: Tara ve optimize et

en: Scanning
tr: Taranıyor

en: Scanning, this could take a while
tr: Taranıyor, bu biraz zaman alacak.

en: Scheduled optimization
tr: Zamanlanmış optimizasyon

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings Page
tr: Ayarlar Sayfası

en: Settings saved
tr: Ayarlar kaydedildi

en: Show Optimized Images
tr: Optimize Edilen Resimleri Göster

en: Site or Network admins can use this to prevent other users from using the conversion links in the Media Library which bypass the settings below.
tr: Site veya Network yöneticileri bunu diğer kullanıcıların aşağıdaki ayarları atlayarak Medya Kütüphanesindeki dönüştürme bağlantılarını kullanmasını önlemek için kullanabilir.

en: Skip Large PNG Images
tr: Büyük PNG Resimlerini Geç

en: Skip Small Images
tr: Küçük Resimleri Geç

en: Skipped image, ID:
tr: Atlanılan resim, ID:

en: Skipped:
tr: Atlandı:

en: Speed up the lossy operations by performing less compression.
tr: Daha az sıkıştırma yaparak kayıplı dönüştürmeyi hızlandır.

en: Start Migration
tr: Taşımayı Başlat

en: Start optimizing
tr: Optimizasyonu Başlat

en: Stop Optimizing
tr: Optimizasyonu Durdur

en: Support EWWW I.O.
tr: EWWW I.O.'yu Destekleyin

en: Temporary failure, seconds left to retry:
tr: Geçici hata, tekrar denemeye kalan saniye:

en: The database schema has changed, you need to convert to the new format.
tr: Veri tabanı şeması değişti, yeni formata çevirmelisin.

en: The image to the right will display a WebP image with WEBP in white text, if your site is serving WebP images and your browser supports WebP.
tr: Eğer siteniz WebP resimleri sunuyor ve tarayıcınız destekliyorsa, solda beyaz WEBP yazılı bir WebP resmi göreceksiniz.

en: The migration is split into two parts. First, the plugin needs to scan all folders for webp images. Once it has obtained the list of images to rename, it will proceed with the renaming
tr: Taşıma iki aşamalıdır. Öncelikle, eklenti wepb resimleri için tüm klasörleri tarar. Yeniden adlandırma için dosya listesini elde ettikten sonra yeniden adlandırmaya başlar

en: The plugin keeps track of already optimized images to prevent re-optimization. There are %d images that have been optimized so far.
tr: Eklenti önceden optimize edilmiş resimleri tekrar optimize edilmemesi için izliyor. Yakın zamanda %d resim optimize edildi.

en: The plugin will attempt to update image locations for any posts that contain the images. You may still need to manually update locations/urls for converted images.
tr: Eklenti resim içeren herhangi bir yazıdaki resim konumlarını güncellemeye çalışacak. Ama yine de dönüştürülen resimler için resim konumlarını elle güncellemeniz gerekebilir.

en: The regular version of the EWWW Image Optimizer plugin is not permitted on WP Engine sites. However, the cloud version has been approved by WP Engine. Please deactivate EWWW Image Optimizer and install EWWW Image Optimizer Cloud to optimize your images.
tr: EWWW Image Optimizer eklentisinin normal versiyonuna WP Engine sitelerinde izin verilmez. Ancak bulut versiyonu WP Engine sitelerinde onaylıdır. Resimlerinizi optimize etmek için lütfen EWWW Image Optimizer eklentisini etkisizleştirin ve EWWW Image Optimizer Cloud eklentisini kurun.

en: The thumbnails for your new images have not been optimized.
tr: Yeni resimlerin küçük resimleri optimize edilmiş değil.

en: There are many ways to serve WebP images to visitors with supported browsers. You may choose any you wish, but it is recommended to serve them with an .htaccess file using mod_rewrite and mod_headers. The plugin can insert the rules for you if the file is writable, or you can edit .htaccess yourself.
tr: Desteklenen tarayıcılarla WebP resimlerini ziyaretçilere sunmanın birçok yolu vardır. İstediğinizi seçebilirsiniz fakat .htaccess dosyasında mod_rewrite ve mod_header kullanarak sunmanız tavsiye edilir. Dosya yazılabilir ise eklenti sizin için bu kuralları dosyaya ekleyebilir veya kendiniz .htaccess'i düzenleyebilirsiniz.

en: There are no images to optimize.
tr: Optimize edilecek resim yok.

en: There are too many images to display.
tr: Görüntülemek için çok fazla resim var.

en: This is not a lossless conversion.
tr: Bu kayıpsız bir dönüştürme değildir.

en: This will enable scheduled optimization of unoptimized images for your theme, buddypress, and any additional folders you have configured below. Runs hourly: wp_cron only runs when your site is visited, so it may be even longer between optimizations.
tr: Temanızdaki, buddypress'deki ve aşağıda ayarladığınız ek klasörlerdeki optimize edilmemiş resimler için zamanlamış optimizasyonu aktif eder. Saatlik çalışır: wp_cron sadece site ziyaret edildiğinde çalışır bu yüzden optimizasyon aralığı çok uzun olabilir.

en: This will remove ALL metadata: EXIF and comments.
tr: TÜM metadata kaldırılacak:EXIF ve yorumlar.

en: This will remove the original image from the server after a successful conversion.
tr: Başarılı dönüştürmeden sonra orijinal resimleri sunucudan siler.

en: Thumbnail - %s
tr: Küçük resim - %s

en: Thumbnail – %s
tr: Küçük resim – %s

en: Title
tr: Başlık

en: Total Savings:
tr: Toplam Kazanç:

en: Unable to write file
tr: Dosyaya yazılamıyor

en: Unfortunately, the EWWW Image Optimizer plugin does not work with %s
tr: Maalesef EWWW Image Optimizer eklentisi %s ile çalışamaz

en: Unknown Savings
tr: Bilinmeyen Kazanç

en: Unoptimized Images
tr: Optimize Edilmemiş Resimler

en: Unsupported file type
tr: Desteklenmeyen dosya türü

en: Updates are optional, but may contain increased optimization or security patches
tr: Güncellemeler isteğe bağlıdır fakat arttırılmış optimizasyon ve güvenlik yamaları içeriyor olabilir.

en: Use System Paths
tr: Sistem Yollarını Kullan

en: Use any of these referral links to show your appreciation:
tr: Beğeninizi göstermek için referans linklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz:

en: Use this to provide information for support purposes, or if you feel comfortable digging around in the code to fix a problem you are experiencing.
tr: Bunu destek bilgisi sağlamak için veya kodu kurcalamayı seviyorsanız yaşadığınız problemi çözmek için kullanın.

en: Use this tool to optimize images outside of the Media Library and galleries where we have full integration. Examples: theme images, BuddyPress, WP Symposium, and any folders that you have specified on the settings page.
tr: Bu aracı dışardaki Medya Kütüphaneleri ve galerileri optimize etmek için kullanabilirsin. Şunlarla tam uyumumuz, desteğimiz var: tema resimleri, BuddyPress, WP Symposium ve ayarlar sayfasındaki seçtiğin klasörler.

en: Uses output buffering and libxml functionality from PHP. Use this if the Apache rewrite rules do not work, or if your images are served from a CDN.
tr: PHP'den "output buffering" ve "libxml" fonksiyonunu kullanır. Apache rewrite kuralları çalışmıyorsa veya resimleriniz CDN'den geliyorsa bunu kullanın.

en: Uses pngquant locally. Use EWWW I.O. Cloud for even better lossy compression.
tr: Local olarak pngquant kullanır. Daha iyi sıkıştırma için EWWW I.O Cloud kullanın.

en: Valid values are 1-100.
tr: Doğrulama değerleri 1 le 100 arasında.

en: Verified,
tr: Doğrulandı,

en: WARNING:
tr: DİKKAT:

en: WARNING: Removes metadata. Requires GD or ImageMagick. PNG is generally much better than JPG for logos and other images with a limited range of colors.
tr: DİKKAT: Metadata kaldırılacak. GD veya ImageMagick gerekli. PNG genelde logolar ve sınırlı renk aralıklı resimler için JPG formatından daha iyidir.

en: WARNING: This is not a lossless conversion and requires GD or ImageMagick. JPG is much better than PNG for photographic use because it compresses the image and discards data. Transparent images will only be converted if a background color has been set.
tr: DİKKAT: Bu bir kayıpsız dönüştürme değildir ve GD veya ImageMagick gereklidir. JPG fotografik kullanım için PNG den daha iyidir çünkü resmi sıkıştırır ve veriyi kaldırır. Transparent resimler sadece arka plan rengi ayarlanmışsa dönüştürülecek.

en: We have %d images to optimize.
tr: Optimize edilecek %d resim var.

en: When enabled, uploads to the Media Library will be transferred to Cloudinary after optimization. Cloudinary generates resizes, so only the full-size image is uploaded.
tr: Etkinleştildiğinde, Medya Kütüphanesindeki yüklemeler optimizasyondan sonra Cloudinary'e taşınacak. Cloudinary tekrar boyutlandırma yapar, bu yüzden sadece full-size resimler yüklenir.

en: While most users will not notice a difference in image quality, lossy means there IS a loss in image quality.
tr: Çoğu kullanıcı resim kalitesinde bir fark göremezken, kayıplı optimizasyonda resim kalitesinde düşüş olur.

en: Wordpress, your theme, and other plugins generate various image sizes. You may disable optimization for certain sizes, or completely prevent those sizes from being created.
tr: Wordpress, sizin temanız ve diğer eklentiler çeşitli resim boyutu oluştururlar. Belirli boyutlar için optimizasyonu kapatabilir ya da bu boyutların oluşturulmasını tamamen engelleyebilirsiniz.

en: Would you like to help support development of this plugin?
tr: Eklentinin geliştirmesine destek olmak ister misiniz?

en: Write a review.
tr: Bir değerlendirme yazın.

en: Xtreme! (Slowest)
tr: Xtreme! (Çok yavaş)

en: You can use the rewrite rules below to serve WebP images with Apache.
tr: WebP resimlerini Apache ile sunmak için aşağıdaki tekrar yazma kurallarını kullanabilirsin.

en: You do not appear to have uploaded any images yet.
tr: Daha resim yüklememiş görünüyorsunuz.

en: You don't have permission to install image optimizer utilities.
tr: Resim optimizasyonu araçlarını yüklemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: You don't have permission to optimize images.
tr: Resimleri optimize etmek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: You don't have permission to work with uploaded files.
tr: Yüklü dosyalarla işlem yapmak için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: You should import Media Library images into the table to prevent duplicate optimization.
tr: Çifte optimizasyonu engellemek için Medya Kütüphanesi resimlerini tabloya yüklemelisin.

en: automatically
tr: otomatik

en: command not found on your system
tr: komut sisteminizde bulunamadı

en: could not move pngout
tr: pngout taşınamıyor

en: could not set permissions
tr: izinler ayarlanamıyor

en: default
tr: varsayılan

en: disable
tr: devre dışı

en: enable %s to %s conversion
tr: %s den %s dönüşümünü etkinleştir

en: extra PNG compression (slower)
tr: extra PNG sıkıştırması(daha yavaş)

en: extraction of files failed
tr: dosyaların çıkarılması başarısız

en: manually
tr: elle

en: not required
tr: gerekli değil

en: of
tr: nın

en: optimize all galleries
tr: Tüm galerileri optimize et

en: optimized %1$d images, usage will reset in %2$d day. | optimized %1$d images, usage will reset in %2$d days.
tr[0]: %1$d resim optimize edildi, kullanım %2$d gün içinden sıfırlanacak.
tr[1]: %1$d resim optimize edildi, kullanım %2$d gün içinden sıfırlanacak.

en: optipng optimization level
tr: optipng optimizasyon seviyesi

en: page
tr: sayfa

en: png tools are disabled
tr: png araçları aktif değil

en: pngout optimization level
tr: pngout optimizasyon seviyesi

en: required for automatic pngout installer
tr: otomatik pngout yükleyicisi için gerekli

[ctx: string will be something like "media" or "nextgen"]
en: Optimizing %1$s with a %2$d second pause between images.
tr: %1$s resimler arası %2$d saniye duraklamayla optimize ediliyor.

en: tar command not found
tr: tar komutu bulunamadı

en: used %1$d of %2$d, usage will reset in %3$d day. | used %1$d of %2$d, usage will reset in %3$d days.
tr[0]: used %1$d of %2$d, kullanım %3$d gün içinde sıfırlanacak.
tr[1]: used %1$d of %2$d, kullanım %3$d gün içinde sıfırlanacak.

en: version
tr: versiyon
